close x

Bu zamana kadar birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Sınav Eğitim Kurumları öğrencileri, bu kez Urfa’daki kardeş okulları için büyük bir sorumluluk üstlendi.

Ankara Sınav Koleji 9. Ve 11. Sınıf öğrencilerinin yürüttükleri kardeş okul kapsamında Şanlıurfa'nın Ertuğrul Gazi İlkokulu'na toplanan yardımların iletilmesi amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.

Duygusal anların yaşandığı bu mutlu
buluşmada, Sınav Koleji öğrencileri ve öğretmenleri proje kapsamında elde edilen gelirle okulun bilgisayar, projeksiyon aleti, kırtasiye malzemesi ve melodika ile öğrencilerin eksikliklerini tamamlamıştır. Veli profili pamuk işçilerinden oluşan Ertuğrul Gazi İlkokulu'na sağlanan desteğin ileriki dönemlerde sürdürüleceği proje sorumlusu öğretmenlerimiz Harika Nur Haspolat, Ayşegül Tunalı ve okul Müdürümüz Caner Koç tarafından belirtilmiştir. Sonraki yardımların daha çok bireysel giyim malzemesi üzerine yapılmasının gerekliliği vurgulanmıştır.

Urfa’dan Ankara’daki kardeşlerine güzel mesaj
Yardımların ulaştığı okuldaki öğrenciler, Ankara Sınav Kolejindeki kardeşlerine teşekkürlerini iletti. Öğrencilerin ne kadar mutlu oldukları gönderdikleri fotoğraflarda bir kez daha görüldü. Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Urfa’ya yapılan bu yardımdan dolayı öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.