close x

YÜZME OKULDA ÖĞRENiLiR
Sınav Koleji kampüslerinde yüzme sporunun çocukların fiziksel gelişimine olağanüstü katkısı göz önünde bulundurularak yüzme sporuna büyük önem verilir.

Yaş gruplarına göre ayrılan yüzme havuzlarından Beden Eğitimi dersleri ve After School etkinliklerinden tüm öğrenciler yararlanır.

Havuzlarda sürekli görev yapan öğretmenler, her öğrenciyle yakından ilgilenir, yüzmeyi öğretir ve yüzme bilenlerin tekniklerini geliştirmeleri için özel program uygular.

Daha ileri aşamalarda ise öğrencilerin programlı bir şekilde yüzmesi ve yarışmalara katılabilecek düzeye gelmeleri için imkân sağlanır. Havuz tam otomatik havalandırma, ilaçlama ve klorlama sistemiyle sürekli temiz ve hijyenik tutulur.

Yüzme sporuyla öğrencilerin, iskelet sistemleri güçlenir, metabolizmaları hızlanır, kas yapıları gelişir. Öğrenciler böylece hem eğlenir hem de bedensel gelişimleri ve öz güvenleri artar.

SINAV KOLEJi AYRICALIĞI BUZ PiSTi
Sınav Kolejinde tıpkı yüzmeye olduğu gibi buzda kaymaya da özel bir önem verilir. Her öğrencisi mutlaka buzda kaymayı öğrenir.

Buz pistinde sağlıklı ve güvenli biçimde buzda kaymayı sağlayacak uzman spor eğitmenleriyle Buz Pateni ve Buz Hokeyi eğitimi verilir.

Öğrenciler özellikle küçük yaşlarda buzda kaymayı öğrendiği gibi buz pateniyle eğlence ve sporun birleştiği özel gösterilere katılır.

Buz sporları ile bedensel denge, uyum ve görsel becerilerini geliştirir. Böylece güvenli altyapı ve uzman spor eğitmenleri eşliğinde okul “Severek-isteyerek” gelinen bir yaşam alanına dönüşür.